WORK Fundacja UNICORN - Zbiorka
Fundacja Unicorn przeznacza 100% zebranej kwoty na cel zbiórki.

Ekostraż

Pierwsza akcja charytatywna naszej fundacji polegająca na zbiórce i pomocy we Wrocławskiej Ekostraży. Budynek, w którym na co dzień ratuje się setki zwierząt był w opłakanym stanie.

Brak miejsca, brud, miejscami brak podłogi. Był to koszmar i brak szacunku dla ludzi, którzy w formie wolontariatu ratują w większości zwierzęta z tak zwanych… przypadków, którymi nikt inny nie chce się zająć. Wolontariusze nie mieli ani nie dostali środków aby działać, ratować czy wyremontować wyniszczony budynek.

Wygląd budynku i warunki, w których wolontariusze musieli walczyć przed spotkaniem naszej Fundacji mogą Państwo zobaczyć w poniższym filmie, w którym to zdecydowaliśmy nagrać wszystko co możliwe. Bez tego filmu zapewne mało kto uwierzyłby w to co mówimy.


Nasi wspierający w zaledwie 24 godziny od rozpoczęcia pierwszej w historii zbiórki Fundacji Unicorn zebrali ponad 100% niezbędnych do remontu środków. Regularnie opłacaliśmy wszystkie niezbędne faktury wysyłane do nas przez Ekostraż.
Po wykorzystaniu środków dostępnych w zbiórce, przedstawiciele Ekostraży poprosili nas o zamówienie jedzenia i leków dla swoich podopiecznych, na co oczywiście nasza Fundacja się zgodziła. Poniżej znajdą Państwa potwierdzenia wszystkich przelewów i opłaconych faktur na kwotę łączną… 101 453,69 PLN

Efekty naszego wsparcia

Dzięki naszej zbiórce budynek Ekostraży wyremontował kluczowe z perspektywy miejsca oraz wybudował kilkanaście drewnianych, pięknych klatek zewnętrznych dla zwierząt. Stworzono również raj dla kotów, elektroniczną bramę oraz zabudowane miejsce na śmieci. Patrząc na zaangażowanie wolontariuszy i wdzięczność za pomoc dla naszej Fundacji i wspierających… aż się prosi o drugą zbiórkę, która pozwoli pójść jeszcze dalej!

Ale by nie być gołosłownym, postanowiliśmy wstawić cytat z wiadomości nadesłanej przez jedną z osób współtworzących fundację, Panią Honoratę Kołodziejską – Karaś. Odpowiadając na nasze pytanie dotyczące dyspozycji środków, które zebraliśmy w ramach zbiórki, uzyskaliśmy odpowiedź, że „wykonany został lifting części pomieszczeń na parterze i piętrze budynku, w tym m.in. malowanie i lakierowanie ścian, wymiana okien, odświeżenie schodów, remont dolnej kociarni. Zakupiono meble do magazynu i kotłowni, a także meble do zabudowy pralki i suszarki. Ogrodzono teren wokół budynku płotem, postawiono zautomatyzowaną bramę. Powstała wiata śmietnikowa. Opłacono usługę wykonania woliery dla dzikich zwierząt (robocizna). Podarowano inkubator dla zwierząt wymagających stałego źródła ciepła i/lub tlenu. Zakupiono leki, karmę dla zwierząt i podkłady higieniczne za ponad 10.000 zł”.

A wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim kochani? To, że jest to WASZA POMOC!


Zobacz sprawozdanie

A co zmieniło się po naszej zbiórce? Kochani, „zmieniło się wszystko! Jako pierwsi i jedyni zaoferowaliście nam pomoc w takim zakresie, o czym nawet nie marzyliśmy... Dzięki Waszej zbiórce możemy zapewnić zwierzętom godne warunki, na jakie zasługują”.

Czas na drugą zbiórkę!

Czytając takie słowa pod naszym adresem nie mamy cienia wątpliwości, że czas na drugą zbiórkę. Dlaczego? Przeczytajcie ten apel…

Kochani, kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc! Azyl Ekostraży, miejsce ratunku dla wielu zwierząt zabieranych często w tragicznym stanie, wymaga gruntownego remontu. Budynek nie ma izolacji termicznej, fundamenty ciągną wilgoć i tylko kwestia czasu kiedy pojawi się grzyb :( Ściany zewnętrzne są w wielu miejscach popękane, dach jest do wymiany. Teren wokół budynku po każdym deszczu zamienia się w błotniste grzęzawisko. Zanim jednak utwardzimy nawierzchnię musimy podłączyć lokal do kanalizacji... Marzy nam się także adaptacja strychu na cele edukacyjne, a potrzeba edukacji jest ogromna, o czym przekonujemy się codziennie. W imieniu naszych obecnych i przyszłych zwierzęcych podopiecznych prosimy zatem o pomoc, abyśmy mogli jeszcze lepiej i prężniej działać :)

Także droga ekipa, jak widzicie, pomoc jest potrzebna. Koniec. Kropka. Nie dość, że standardy obiektu nie pomagają w ratowaniu zwierzątek, to w dodatku konieczne są „rezerwy finansowe bo nie wiadomo co życie przyniesie i czy za kilka miesięcy znowu nie nastąpi lock down. Dlatego też nie możemy przeznaczyć funduszy na dalszy remont budynku, tym bardziej że są to duże kwoty.

Priorytetem jest podłączenie do kanalizacji, bo wtedy możemy ruszyć z kolejnymi inwestycjami czyli np. utwardzeniem terenu wokół budynku. Teren przed lokalem był już raz wysypywany tłuczniem ale niestety wystarczy że pada deszcz przez kilka godzin i brodzimy w błocie.

Kolejne pilne rzeczy do zrobienia: izolacja (okopanie budynku), ocieplenie ścian, dach i rynny, adaptacja strychu na cele użytkowe (zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży). 

Niemniej jednak należy założyć że całość pochłonie 150.000-200.000 zł. Musicie zdecydować czy chcecie nam pomóc w dalszym remoncie i w jakim zakresie, my będziemy szczęśliwi z każdej propozycji pomocy :) Już sama kanalizacja, utwardzenie nawierzchni oraz izolacja i ocieplenie ścian ogromnie by nam pomogły w dalszym działaniu."

Ekipa Jednorożca nie może pozostać bierni na taki apel, więc… pomożemy!

Na co zbieramy środki w kolejnej akcji dla ekostraży?

  1. Monitoring na zewnątrz i wewnątrz budynku
  2. Podłączenie do kanalizacji
  3. Izolacja (okopanie) budynku
  4. Utwardzenie terenu wokół budynku
  5. Ocieplenie ścian + instalacja rolet antywłamaniowych w oknach na parterze, wymiana dachu i rynien
  6. Adaptacja strychu na cele użytkowe
Na ratunek Australii

Ilość wpłat - 7 924

100 064 / 100 000 (100%)